Tajemnica fibromialgii zostaje ostatecznie rozwiązana! Udostępnij te informacje wszystkim, których znasz!

Przez wiele lat, u pacjentów z fibromyalgia ponieśli niewytłumaczalny ból, wielu lekarzy po prostu wierzyli psychologiczne lub „w głowach” i tajemnicy fibromialgii rozwiązany.

Teraz ofiary fibromialgii są zwalidowane. Naukowcy wyizolowali główne źródło bólu u tych pacjentów w nieoczekiwanych miejscach – nadmiar naczyń krwionośnych w dłoni. 
Te nadmiarowe naczynia krwionośne są szczególnym rodzajem włókien nerwowych zwanych zastawkami tętniczymi (AV). Badacze, opublikowane w czasopiśmie Pain Medicine, badali skórę dłoni pacjenta, u którego brak było czuciowych włókien nerwowych, powodując zmniejszoną reakcję na ból. Następnie zbadali próbki skóry z rąk innych pacjentów z fibromialgią i odkryli nadmierną ilość przecieków AV.

Do tego czasu uważano, że włókna pochodzące od AV są odpowiedzialne jedynie za regulację przepływu krwi. Teraz odkryto, że istnieje bezpośredni szlak między tymi nerwami i ból w całym ciele, że wielu pacjentów cierpi na fibromyalgię, więc teraz możemy powiedzieć, że tajemnica fibromialgii ustąpiła.

Mówi dr Frank L. Rice, neurobiolog,

 

My już myśleliśmy, że te zakończenia nerwowe były zaangażowane tylko w regulację przepływu krwi na poziomie podświadomości, ale tutaj widzimy dowody, że zakończenia naczyń krwionośnych mogą również przyczyniać się do naszego świadomego zmysłu dotyku … a także do bólu. może być źródłem bóle mięśni i uczucie zmęczenia, które są prawdopodobnie spowodowane nagromadzeniem kwasu mlekowego i niskim poziomem stanu zapalnego u pacjentów z fibromialgią. To z kolei może przyczynić się do nadaktywności w mózgu.

To odkrycie może prowadzić do przyszłych metod leczenia tej choroby, ponieważ obecne metody leczenia, takie jak narkotyczne leki przeciwbólowe, leki przeciwpadaczkowe i leki przeciwdepresyjne, nie przyniosły ulgi milionom pacjentów.

Ponadto, ten przełom może doprowadzić do rozwiązania innych utrzymujących się problemów związanych z tą tajemniczą chorobą, takich jak osłabiające zmęczenie, ekstremalny ból w rękach i innych określonych punktach ciała, a także dlaczego zimno wydaje się pogarszać objawy. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *